Любов до Батьківщини не знає кордонів.
Архів
У районній раді тандем демократів і націоналістів PDF Друк
П'ятниця, 10 грудня 2010, 14:21

Головою районної ради обрано «нашоукраїнця», а представницю від РО ВО “Свобода” - заступником.

Мінімальна більшість у 34 голоси дала можливість Ігорю Степановичу Косу очолити районний парламент.

 

7 грудня, у день великомучениці Катерини та День місцевого самоврядування, розпочала свою роботу сесія Жидачівської районної ради VI демократичного скликання.

Прогнозували, що перше засідання сесії районної ради буде непростим. Напруга, вир пристрастей переповнювали залу. А саме засідання, що тривало з малими перервами більш як сім годин, мабуть, увійде в історію як одне з найдовших.

Відкрила роботу районної ради голова Жидачівської районної виборчої комісії у Львівській області Оксана Андрусишин. Вона зачитала районним обранцям, гостям та запрошеним протокол районної виборчої комісії про підсумки голосування на виборах депутатів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, що відбулись 31 жовтня. Голова районної виборчої комісії повідомила, які районні осередки політичних партій представлені в районній раді по багатомандатних округах і зачитала прізвища 33 депутатів від цих осередків. Також О. Андрусишин повідомила результати та зачитала прізвища депутатів, які пройшли до районної ради по мажоритарних округах. Їх також 33. Опісля голова районної виборчої комісії оголосила про визнання комісією повноважень усіх 66 депутатів районної ради як таких, які не мають інших представницьких мандатів.

Перш ніж продовжити сесію районні обранці урочисто прийняли присягу депутата районної ради. Текст присяги зачитав найстарший із депутатів Ігор Рібун. Голова районної виборчої комісії привітала новообраних депутатів, побажала їм плідної праці на благо району.

По завершенні вступної частини районна виборча комісія запропонувала обрати тимчасову президію районної ради. Ось тут і виникли перші суперечності та протиріччя, які в процесі засідання загострювались, проте в кінцевому не стали на заваді прийняття найголовніших рішень - затвердження голови районної ради та його заступника.

Для проведення процедури обрання тимчасової президії з числа членів районної виборчої комісії було обрано рахівників. Першою надійшла пропозиція затвердити президію у складі 5 чоловік, до складу якої мали б увійти представники від п'яти осередків політичних партій, що набрали на виборах найбільшу кількість голосів, тобто враховуватись тільки депутати, які пройшли за списком партій. За цією пропозицією президію мали б сформувати депутати від ВО “Свободи”, “Нашої України”, “Фронту Змін”, ВО “Батьківщини”, Партії регіонів. І з цим погодились йі надалі відстоювали представники “Нашої України”, “Свободи”, “Фронту Змін”. Категорично «проти» виступили представники другої за чисельністю депутатів (3 пройшло за списком партії, 8 - мажоритарників) партії “За Україну!”. Її представник Павло Дубик озвучив пропозицію не ділити депутатів на тих, що пройшли до районної ради у списках партій, і тих, хто пройшов по мажоритарних округах. Запропонував включити до тимчасової президії представників тих політичних партій, які набрали більшість за загальною кількістю депутатів.

Голова районної виборчої комісії зауважила, що ні обласна виборча комісії, ані Центральна виборча комісія не дали чітких роз'яснення щодо того, за яким принципом висуватимуться кандидатури в тимчасову президію. Це питання мають виносити на розгляд сесії, що й було зроблено. Як результат - пропозиція сформувати тимчасову президію із представників політичних партій, які набрали більшість голосів виборців по багатомандатних округах, набрала більшість голосів. 35 депутатів проголосували саме за таке формування президії.

Місця членів тимчасової президії зайняли від ВО “Свободи” Любов Семигинівська, “Нашої України” - Петро Хоменко, “Фронту Змін” - Йосип Сагайдак, “Батьківщини” - Андрій Хорунжий, Партії регіонів - Ігор Закорчемний.

На цьому повноваження Жидачівської районної виборчої комісії завершились, ініціативу ведення подальшої роботи сесії було передано тимчасовій президії.

Президією було поставлено питання обрання лічильної комісії. Любов Семигинівська запропонувала представникам політичних партій висувати свої кандидатури. Від ВО “Свободи” було запропоновано кандидатуру Олега Гладіва. Пропозицію “Нашої України”, а заразом і “Фронту Змін”, “Єдиного центру”, УНП озвучив Йосип Сенюра. Таке «відстоювання інтересів» інших партій викликало певний спротив у представників політичної партії “За Україну!”. Окрім названих політсил, свої кандидатури висунули також ВО “Батьківщина”, “За Україну!”, Партія регіонів. Шляхом голосування до складу лічильної комісії було обрано Олега Гладіва - 36 голосів, від “Фронту Змін” Василя Ревера - 39, УНП Михайла Марківа - 39, Єдиного центру - Роман Артемчука - 39, “Нашої України” Йосипа Сенюру - 40 голосів.

Про порушення процедури роботи тимчасової комісії та регламенту районної ради заявив депутат від політпартії “За Україну!” Андрій Данилець. Він вказав на те, що не обрано голову президії, секретаря і не ведеться протокол. У цьому свого колегу підтримав і Павло Дубик. Посипались закиди про ведення сесії за заздалегідь “продуманим сценарієм”, заклики “не втілювати певних технологій”, не забувати, що за районних депутатів голосували виборці і найперше потрібно відстоювати їхні інтереси, а не партійні, й навіть лунали погрози покинути залу засідань. Після словесних перепалок все-таки було запропоновано до складу лічильної комісії включити представників усіх політичних сил, представлених у районній раді. Та цю пропозицію не підтримала більшість районних обранців. Робота сесії на деякий час просто паралізувалася. Депутати не могли дійти одностайної згоди щодо подальших дій. Вимагали визначитись із керівним складом тимчасовій президії і переголосувати вже прийнятті рішення. Двоє членів тимчасової президії - Андрій Хорунжий та Ігор Заставний навіть заявили про самовідвід.

Депутат від ВО “Батьківщина” Ярослав Майкут запропонував повернутись до початку роботи президії і обрати її керівний склад, щоб кожна партія висунула своїх делегатів. Демократично вийти із цього колапсу просив і Володимир Ревер. Свій варіант виходу із ситуації, що склалася, озвучив Володимир Гос, який запропонував включити до складу лічильної комісії представників від усіх політичних партій. З цим не погоджувались представники “Нашої України” та “Свободи”, апелюючи до того, що склад лічильної комісії проголосовано більшістю депутатів. Для того, щоб подальше обрання голови районної відбувалося чесно й прозоро, А. Данилець запропонував обом найочевиднішим кандидатам на голову районної ради І. Косу та Р. Баліцкому дійти згоди між собою і запропонувати єдине рішення.

Своєрідним арбітром між районними обранцями намагався виступити народний депутат Верховної Ради України (вже сам приїзд народного обранця на сесію районної ради є доволі несподіваним) Андрій Парубій. Він відзначив, що сесія районної ради розпочата, обрано робочу президію, а якщо стоїть проблема в обранні голови й секретаря, то її можна вирішити, і додав, що у районній раді можуть бути й 10 фракцій, проте у складі президії має бути лише 5 представників. У частині залу, де сиділи представники Партії регіонів, “За Україну!”, залунали вигуки: “Ганьба!” На запитання А. Данильця: “Чи не має юридичних порушень у прийнятих питаннях?” А. Парубій зазначив, що жодних юридичних порушень він не побачив. І зауважив, що не розуміє, «як демократичні сили можуть кричати “Ганьба!” разом із Партією регіонів”.

Ще з добрих півгодини тривали перемовини між різними політичними силами. Проте до спільного рішення таки вдалося дійти. Після обрання президією (на свої місця повернулись представник від “Батьківщини” та Партії регіонів, які перед тим заявили про самовідвід) голови та секретаря було поставлено на голосування питання про включення до лічильної комісії ще двох представників від політичних сил. Таким чином лічильну комісію затвердили у складі 7 чоловік, до п'яти раніше обраних ще увійшли представник від партії “За Україну!” Павло Дубик та Партії регіонів Володимир Пришляк. Лічильна комісія пішла на своє перше засідання.

Подальші події відбувались уже в меншій конфронтації. До порядку денного засідання було внесено дві пропозиції щодо голосування за керівний склад районної ради. Одними політичними силами було запропоновано обирати і голову районної ради, і заступника, іншими - лише голову районної ради. Більшістю депутатського складу було вирішено обирати на першому засіданні і голову районної ради, і його заступника.

Пропозиції кандидатів на посаду голови районного парламенту висунули, як і прогнозувалося, лише дві політичні сили - “Наша Україна” пропонувала підтримати Ігоря Коса, “За Україну!” - Романа Баліцкого.

Перш ніж затвердити пропоновані кандидатури обидва із претендентів на крісло очільника законодавчої гілки влади мали можливість виступити перед депутатами і відповісти на їхні запитання. Практично жодних суттєвих запитань, які б стосувалися професійної діяльності, на адресу обох кандидатів у районних обранців не було. Лише Володимир Цукорник запитав у Романа Баліцкого про доцільність двох заступників при голові районної ради. На що екс-голова районної ради відповів, що відповідно до змін у законодавстві вибирається голова і заступник. На підтримку кандидатури Романа Баліцкого виступив його багаторічний соратник як по роботі в районній раді (заступник голови районної ради), так і по партійній діяльності Павло Дубик. Закликав депутатів не реагувати на погрози і провокації, поважати своє право і гідність.

Поки лічильна комісія готувала бюлетені для таємного голосування, депутати мали змогу трохи перепочити.

Своїм другим протоколом лічильна комісія затвердила зразок бюлетеня, їх кількість - 66 і визначила порядок голосування. Процедура волевиявлення відбувалося у сесійній залі таємним голосуванням.

Буквально через кілька хвилин після початку виборів представники Партії регіонів заявили про порушення таємності голосування представниками від ВО «Свобода», оскільки ті голосували не в кабінці, а відкрито перед членами лічильної комісії. Представники Партії регіонів розцінили це як фальсифікацію і вимагали дотримуватись процедури таємності.

Ситуацію вдалося владнати, і подальше голосування завершилось без конфліктів й взаємної недовіри. Як результат, за Ігоря Степановича Коса проголосувало 34 районних обранці, за Романа Михайловича Баліцкого – 29. Не підтримали жодного – 3 депутати.

Новообраного голову Жидачівської районної ради привітала голова тимчасової президії Любов Семигинівська.

Надалі прерогатива ведення засідання перейшла до рук голови районної ради. Ігор Кос у своєму виступі подякував усім депутатам за їхнє волевиявлення та наголосив, що співпрацюватиме із усіма політичними силами, а в своїй роботі керуватиметься об’єктивністю та конструктивізмом. Відповідно до порядку денного голова районної ради запропонував депутатам проголосувати за заступника і висунув кандидатуру представника РО ВО «Свобода» Марії Стеців. Більше пропозицій не надходило. Голосування відбулось оперативно: «за» - 37, «проти» - 27. Двоє депутатів взагалі не голосувало. Відтак керівництво районної ради у повному складі.

Марія Стеців подякувала депутатам за висловлену їй довіру, яку вона намагатиметься у подальшому виправдати й довести, що жінка на цій посаді може працювати не гірше за чоловіка. Пообіцяла не йти на компроміси із совістю і підходити до роботи професійно.

Згідно з процедурою голова та заступник районної ради прийняли присягу.

Новообраних керманичів районної ради, голів сільських, селищних, міських рад із Днем місцевого самоврядування привітав голова райдержадміністрації Сергій Коваль. Він також зауважив, що політичні дебати завершилися, настав час працювати. Подякував колишньому голові районної ради Р. Баліцкому за співпрацю. Наголосив, що у 2011 році на тлі відсутності робочих місць, недоплати пенсій потрібно буде працювати для добробуту громадян району. Додав: «Відрадно, що колектив вливається жінка, в районному керівництві такого вже давно не було». Висловив впевненість, що робота із новим керівництвом налагодиться.

Голова районної ради ознайомив депутатів із переліком постійних депутатських комісій і попросив на наступне засідання внести свої пропозиції щодо кількості та функціональних обов’язків цих комісій.


Оксана ФРАНКІВ.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі