Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Архів
24.09.2010 PDF Друк
П'ятниця, 24 вересня 2010, 11:30

Великі надії зазвичай породжують велике розчарування. З початком виборчої кампанії особливої ейфорії та надмірних очікувань від місцевих виборів у суспільстві сьогодні аж ніяк не спостерігається. Проте жевріє певна надія на те, що «нові» будуть кращі від попередніх. Яким би не був результат місцевих виборів, хто б не став переможцем, принципових змін у системі місцевої влади не відбудеться.

Спробую аргументувати чому.

Останнім часом місцеві органи влади стрімко втрачають свій вплив, роль і значення. Сьогодні менш-більш пристойний бізнесмен місцевого розливу, як правило з сумнівним капіталом, має більше можливостей і ресурсу ніж та сама місцева влада. Саме ці люди нині висувають претензії бути «неформальними місцевими елітами» (здебільшого вкладаючи в це розуміння товщину кошелика чи марку машини), прагнуть не лише мати вплив на владу, але й самі стати владою.

Місцева влада втрачає вплив через відсутність власного потужного фінансового ресурсу. Реальні бюджетні кошти знаходяться в розпорядженні державної виконавчої влади - РДА. Місцеве самоврядування живе на відносно незначні місцеві збори й дотації, які, знову ж таки, розподіляються виконавчою владою.

Розподіл землі та надання дозволів на будівництво, встановлення так званих малих архітектурних форм можна вважати вагомим ресурсом хіба що у Львові та його передмістях.

Власне, без потужного ресурсу й суттєвих повноважень місцева влада перетворюється на формальний атрибут самоврядності громад, а місцеві вибори - на формальну ознаку демократії.

Чи цього ми прагнемо?..

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі