Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Архів
11.06.2010 PDF Друк
П'ятниця, 11 червня 2010, 16:41

Українці розчарувались в демократії…

Проте не ми одні. За даними опитування німецького Фонду досліджень майбутнього, проведеного у березні 2010 року серед громадян Австрії, Німеччини, Фінляндії, Франції, Британії, Італії, Іспанії, Польщі, та Росії, 60% громадян Європи з різних країн вказують, що передвиборні обіцянки політиками не виконуються, 57 - незадоволені політиками й політичними партіями взагалі.

49% європейців впевнені, що не можна покращити ситуацію за допомогою участі у виборах, а 44% поділяють думку, що вибори ні на що не впливають.

Якщо у 2008 році функціонуванням демократії були задоволені 25% українців, то наприкінці 2009-го - 16% (за даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та фірми "Юкрейніан соціолоджі сервіс", яке проводилося у грудні 2009 року.) Скорочується кількість тих, хто вважає, що "демократія є найбільш бажаним типом державного устрою в Україні".

У грудні 2008 року таких було 45%, а в грудні 2009-го - вже 38%. Зросла кількість тих, хто вважає, що "за певних обставин авторитарний режим може бути кращим, ніж демократичний" (з 21% до 24%), і тих, для кого "не має значення, демократичний режим в країні чи ні" (з 15% до 19%).

У той же час тільки 30% опитаних поділяло позицію, що "держава повинна встановлювати єдині для всіх "правила гри" та стежити за тим, щоб вони не порушувалися".

Якщо в Європі тривають дискусії про те, як зробити демократію демократією, як залучати громаду до політики, знайти оптимальні моделі зв'язку та співпраці між владою та громадянами, неурядовими інститутами, в Україні такі дискусії, як правило, точаться навколо того, як нам трансформувати владу, як розподілити повноваження між її гілками, щоб всім цим гілкам вистачило владних ресурсів.

В Україні, попри буремні суспільні події початку 90-х, революційний 2004-й і владі й суспільству скоріше вдається намагатися будувати демократію за формою, але не за суттю.

І не за горами, схоже, той час, коли нас "переконають", що демократія має бути "сильною". Не в переносному , а в прямому розумінні…

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі