Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Архів
Паводок - під контролем PDF Друк
Понеділок, 05 липня 2010, 08:44

Якщо хтось ще й досі скептично думає, що в Україні всі служби, які працювали за Союзу, розвалені, а якщо й залишилися, то хіба на папері, – він трохи помиляється. Ось уже шість років Степан Якович Худик щодня приходить на свій бойовий пост і передає інформацію про рівень води у Дністрі.

Паводки у нас вже стали звичним явищем. Щороку два, а то й три рази ріки виходять з берегів. Такого, кажуть, раніше не було. В провину ставлять вирубування лісів, замулення невеликих річок, які саме й спричиняють локальні повені. Одним словом: у всьому винні самі люди, за що й страждають. Але якщо хтось вважає, що все так безпорадно, то це не зовсім відповідає дійсності. На повінь «працюють» багато служб, які попереджують паводок, борються з ним і врешті ліквідовують його наслідки. То вже інша справа, як добре вони це роблять, проте такі служби є.

Степан Якович представляє гідрологічну станцію Стрия. Він багато може розказати про Дністер, на березі якого, біля мосту на Новошино, стоїть його пост. Щодня о дев’ятій годині він приходить на роботу й передає дані про рівень води, про інші погодні катаклізми на теренах Журавнівщини. Проте, коли ріка підіймається, а тим більше оголошується надзвичайний стан, пан Степан передає такі дані через кожних шість годин.

- А як ви міряєте глибину? – виникло у мене чисто дилетантське запитання.

- Для цього існує дуже простий і ефективний прилад, який в народі зветься рибою.

Степан Якович демонструє, як працює рибоподібний снаряд.

- За його допомогою, - продовжує він, - я вимірюю не лише глибину, а й ширину і швидкість течії.

- Ви працювали вже при паводку 2008, коли вода досягла найвищого рівня?

- Ну, якщо бути точним, то паводок 2008 не був найбільшим. Спустіться до води й подивитеся, що на нашій шкалі є мітки, які констатують, що найбільшою вода була у 1941 році. 2008 не дотягнув до відмітки півметра.

- А де знаходиться аналогічний найближчий пост?

- У Березині, а наш журавнівський є останнім на території Львівської області. Тому маємо додаткове навантаження – спостерігати за екологією. Адже через річку проходить декілька трубопроводів, по яких йде нафта. Кілька років тому ось тут недалеко пробували зробити нафтовловлювачі. Грошви сюди вгатили «нємєрєно». В результаті все замулило, сумніваюся, що у випадку чогось це буде працювати.

Ред. Останнім часом з’явилось багато сучасних технологій, які за допомогою спеціальних датчиків фіксують і передають інформацію про стан води в річках прямо на супутники. Проте, якщо ближче вникнути у цю справу, стає зрозуміло, що у нас ще не скоро буде «викорінено» у цій галузі людський фактор. І щоранку буде приходити п. Степан Худик на свій пост, знімати слухавку і доповідати: «На журавнівському гідрологічному посту все спокійно…».

Андрій Данилець.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі