Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Архів
Дружний колектив гніздичівських медиків PDF Друк
П'ятниця, 18 червня 2010, 08:54

У третю неділю червня своє професійне свято відзначатимуть послідовники Гіппократа - медичні працівники.

Отож напередодні їх професійного дня ми завітали до амбулаторії сімейної медицини в смт. Гніздичеві, щоб дізнатися, у яких умовах сьогодні працюють та лікують пацієнтів тамтешні ескулапи.

Як розповіла сімейна медсестра Марія Павловська, медичні працівники амбулаторії обслуговують чи не найбільш населену територію району. Лише в самому Гніздичеві під опікую медиків 4158 жителів, з яких - 716 діти. Окрім цього раз на тиждень обов’язково сімейні лікарі виїжджають у села, зокрема в Руду, Ганнівці, Лівчиці, Покрівці.

Загалом на території Гніздичівської селищної ради медперсонал обслуговує 6762 мешканців, з яких 1461 - дитина. На таку кількість населення, без врахування персоналу фельдшерсько-акушерських пунктів, працює лише 26 працівників (включно з технічними) амбулаторії.

На одного лікаря сімейної медицини (а їх тут 4) припадає в середньому півтора тисячі пацієнтів. Прийоми проводяться як у амбулаторії, так і надому. Наразі найдоступніший та найдешевший транспорт, яким можна безперешкодно лікарю виїхати на виклик, – велосипед. Щоправда, минулого року від Уряду амбулаторія отримала новенького автомобіля, досі доводилось медикам користуватися позиченим транспортом.

За минулий рік лікарями обстежено та надано допомогу 16778 (4188 дітей) пацієнтам, зокрема 4757 (3642 дитини) – виклики надому.

У денному стаціонарі (на 7 ліжок) пролікувався протягом року 141 хворий.

Окрім вже названих відділень, у амбулаторії також працює стоматологічний кабінет з новим обладнанням (придбане 2007 року), послуги в якому надають 3 лікарі-стоматологи. Протягом 2009 р. ними обстежено та проліковано 6709 пацієнтів.

В амбулаторії працює й фізіотерапевтичний кабінет, для якого в 2008 році обласне управління охорони здоров’я виділило нову апаратуру. Функціонує й акушерсько-гінекологічний кабінет, щоправда, працює тут за сумісництвом лікар із Жидачівської ЦРЛ.

Що ж до забезпечення амбулаторії медичними апаратами, то з цим також немає гострих проблем. За останні роки вдалося поповнити медичний інвентар апаратом для виявлення цукру в крові, новим кардіографом, лабораторією, з якою можна робити аналізи безпосередньо надому.

Нині обходитися без найнеобхідніших комп’ютерних технологій (таких як принтер, ксерокс, комп’ютер) стає дедалі важче. Та наразі єдиним найдоступнішим «комп’ютером» в амбулаторії є калькулятор.

Приміщення для поліклініки, а тепер амбулаторії сімейної медицини, збудоване в 1986 році, й сьогодні воно знаходиться у добротному стані: два роки тому замінили систему опалення, на черзі, сподіваються, вдасться замінити вікна. Наразі єдина проблема – це відсутність водопостачання. Щоб забезпечити амбулаторію водою, її доводиться носити відрами - по 12 щодня.

Труднощі не лякають персонал, адже до нелегкого життя їм не звикати. Під вмілим та дбайливим керівництвом головного лікаря амбулаторії Дарії Володимирівни Паньків дружний та згуртований колектив здатний подолати будь-які перешкоди.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі