Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Архів
Музичне сяйво «Дністрових зір» PDF Друк
П'ятниця, 11 червня 2010, 08:26

Ансамбль народних інструментів викладачів «Дністрові зорі» - окраса і гордість не тільки Жидачівської дитячої музичної школи, а й району. Адже їхній нещодавній виступ у Дрогобичі на Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE» приніс чергові нагороди - дипломом ІІІ ступеня V-Б та пам’ятну медаль.

Виступи ансамблю завжди щиро сприймаються широкою слухацькою аудиторією і дарують приємні хвилини радості та відпочинку. Здається, душа зливається із піснею, крилом торкається людського серця, коли побачиш це прекрасне дійство, віртуозне та багатогранне володіння інструментами.

І приємно, що колектив активно пропагує культурно-мистецькі традиції серед громадськості міста, району, області, є учасником обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. За досягнутий художній рівень, виконавську майстерність, активну творчу і виховну роботу з відродження національних традицій українського народу та широку просвітницьку діяльність у 2008 році Львівський державний обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи присвоїв «Дністровим зорям» звання народного. До складу ансамблю, який існує уже понад 30 років, входять професійні музиканти, висококваліфікованих фахівці, які віртуозно та майстерно володіють інструментами й душевно доносять до слухачів інтонації народних пісень, коломийок, яскраво демонструють національний колорит музики, виконуючи українські, класичні, зарубіжні твори. Це В. Кузишин – директор ДМШ (баян, ударні інструменти), М. Найда (домра - кобза), М. Кузишина (бандура), З. Венгльовська (цимбали), Н. Солопенко (скрипка), Б. Василик (контрабас), О. Равлик (віолончель), О. Баковський (сопілка), О. Тижбір (скрипка, ударні) та солістки О. Гивель і С. Пиріг. Керівником колективу є Мирослав Жовтий - талановитий музикант-віртуоз, прекрасний виконавець та диригент, сильна і цілісна натура з багатим внутрішнім світом. У його доробку власні твори, переклади для хорових колективів та окремих інструментів, оригінальні музичні супроводи, у яких яскраво проявляються образна музична мова, індивідуальний стиль, оригінальність, щирість, філософська глибина. Твори М. Жовтого рецензовані заслуженим діячем мистецтв України, членом Національної спілки композиторів Миколою Ластовецьким і завжди є частиною концертного репертуару. Ансамбль народних інструментів «Дністрові зорі» бере активну участь у концертній діяльності школи, міста, району, області. Жодні державні, культурно-мистецькі свята не обходиться без його участі. Запам’яталися виступи колективу на Дні Незалежності, Соборності, Конституції України, річниці з дня народження Т. Г. Шевченка. Ансамбль є постійним учасником козацького свята на батьківщині І. Виговського в с. Руді (фестиваль козацької пісні «Злет душі людської») та свята з нагоди 350-річчя підписання Гадяцького договору гетьманом І. Мазепою. «Дністрові зорі» співпрацюють з хором викладачів Жидачівської ДМШ, народним вокальним ансамблем «Лілея» та танцювальним колективом РНД.

Доцільно зазначити, що у 2007 році ансамбль став переможцем І Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах ім. А. Онуфрієнка в категорії VС, нагороджений дипломом ІІ ст. і пам’ятною медаллю. А цього року 6-9 травня у місті Дрогобичі проходив конкурс баяністів-акордеоністів «PERPETUUM MOBILE» - «Вічний рух», на якому «Дністрові зорі» продемонстрували своє вміння душевно володіти інструментами. Повернулися додому з нагородою – диплом ІІІ ступеня V-Б, медаллю і рекомендовані до участі у Міжнародному конкурсі «Премія Ланчіано» (Італія).

Міжнародний конкурс у Дрогобичі проводився з метою популяризації національної виконавської школи академічного народно-інструментального мистецтва. Ансамбль народних інструментів «Дністрові зорі» приємно здивував присутніх, виконавши запис із лемківського весілля в опрацюванні М. Колесси «Гудаки», «Буковинську польку» Є. Козака та М. Корчинського, «Карпатські весільні награвання» Короленка, пісню Наталки з опери «Наталка Полтавка» М. Лисенка, Р. Бажиліна «Ринок любові». Прозвучала на конкурсі й пісня на слова Т. Шевченка «Плавай, плавай лебедонько» (солістка О. Гивель). У репертуарі ансамблю були на високому рівні представлені також і власні твори, зокрема М. Жовтого «Давайте, хлопці, нашої».

Отож, плідна, невтомна праця приносить «Дністровим зорям» рясні плоди. Це не тільки нагороди, а й радісні обличчя слухачів, оплески і овації. Зауважимо, що творчий доробок колективу сягає історичного коріння, розкриває світогляд нашого народу, де славний козацький дух, жартівливе і сумне, і те, що миле серцю, – любов, кохання… Дякуємо за відродження національних традицій, за те, що сієте серед молодого покоління зерна любові до рідного краю, його славного минулого, теперішнього і майбутнього.

Яснійте на культурному небосхилі завжди, «Дністрові зорі»!

Ірина Шах.

 

Заборона коментувати статтю

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі