Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Влада У районі відкрито «Інклюзивно-ресурсний центр»
У районі відкрито «Інклюзивно-ресурсний центр» PDF Друк

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 лютого у Жидачеві офіційно відкрито «Інклюзивно-ресурсний центр» - комунальну установу, що фінансується з районного бюджету. Обладнання для роботи центру закуплено за кошти обласного бюджету.

На відкриття Центру приїхала керівник департаменту відділу освіти і науки ОДА Любомира Мандзій, прийшли міський голова Володимир Левко, заступник голови районної ради Ігор Лалак, керівник відділу освіти Юрій Гурський , заступник голови РДА Віра Корецька, священики о. Стефан та о. Роман.

Чому батькам дітей з особливими освітніми потребами слід звертатися до ІРЦ? Як розповіла на відкритті директор центру Марія Бондаренко, діти з порушеннями психофізичного розвитку мають отримувати якісну освіту та соціальну адаптацію в умовах інклюзивної освіти. Саме інклюзивно-ресурсні центри спрямовані забезпечити права на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти дітей, які мають особливі освітні потреби.

Спершу батьки можуть проконсультуватися із приводу своїх тривог. У разі потреби фахівці ІРЦ проведуть комплексну багатопрофільну оцінку розвитку дитини. Якщо дитина має тяжкі порушення психофізичного розвитку і їй встановлено медичний діагноз, педагоги освітнього закладу, який вона відвідує, так само, як і фахівці ІРЦ, мають роз’яснити батькам важливість такої багатопрофільної оцінки в ІРЦ. Це допоможе надати якісну психолого-педагогічну допомогу дитині, адекватно організувати супровід її розвитку, а також забезпечити підтримку батькам.

Для дітей з особливими освітніми потребами слід адекватно змінити та адаптувати умови навчання. Під час навчання таких дітей потрібно враховувати їхні психофізіологічні можливості.

Чим займатиметься центр?

У першу чергу робота центру - це забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти. А саме:

- проведення оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами;

- консультації з питань організації інклюзивного навчання;

- методична допомога щодо особливостей організації надання психолого-педагогічної допомоги таким дітям;

- консультації для батьків дітей з особливими освітніми потребами стосовно мережі дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів для здобуття повної загальної середньої освіти, наявних освітніх, медичних, соціальних ресурсів для надання допомоги таким дітям, консультативно-психологічну допомогу батькам дітей з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку дитини.

Чи потрібне направлення до ІРЦ?

Щоб дитина мала змогу відвідувати інклюзивно-ресурсний центр, її батькам достатньо звернутися до представників ІРЦ.

Кожен із батьків, що має дитину з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років, може звернутися за допомогою до ІРЦ за місцем проживання.

Для кого створений центр?

Для дітей з особливими освітніми потребами, які:

– навчаються у ДНЗ та ЗНЗ;

– не відвідують навчальні заклади;

– здобувають повну загальну середню освіту у професійно-технічних навчальних закладах.

Фахівці інклюзивно-ресурсного центру можуть допомогти батькам обрати, які саме медичні, психологічні, педагогічні та освітні послуги потрібні їхнім дітям і де їх можна отримати.

Саме інклюзивно-ресурсний центр надає можливість для забезпечення якісного психолого-педагогічного супроводу дітей з особливими освітніми потребами.

Як і коли батькам слід звертатися до ІРЦ?

Батьки можуть прийти на консультацію до фахівців ІРЦ за власним бажанням. Також батьки приходять на консультацію за рекомендацією лікаря або ж дослухаються до думки соціального працівника, психолога чи вихователя.

Ви можете одержати інформацію телефоном 0678988953 з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 17.00.

Координати центру:

Жидачів, вул. Грушевського, 38

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

www.facebook.com/inclinationbygalina/

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі