Любов до Батьківщини не знає кордонів.
Влада Коли можна буде їздити по мосту в Залісках?
Коли можна буде їздити по мосту в Залісках? PDF Друк

Відповідь на це запитання сьогодні не дасть ніхто, бо і питання виникло не сьогодні і не на пустому місці. Щоправда, сьогодні актуальніше задати інше запитання: як зробити зручнішим, виходячи із надзвичайної ситуації, яка склалася, доїзд мешканців Ходорівщини до Жидачівщини?

Про аварійність моста говорилося вже більше 5 років. Найлегше було у свій час закатати діри мосту в асфальт і тішитися, що «ремонт» зроблено. Нам тільки треба дякувати Богу, що обвалився міст збоку і що не було жертв. Якщо б не обвалився, так би ще і їздили, «допоки грім не вдарить»…

Приїжджаючи в наш район, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, минулого тижня мав двоякі відчуття: якщо відновлення роботи ЖЦПК очільник області може по праву записати собі в «плюси», то друга проблема на Жидачівщині з мостом – поки одні знаки запитань.

Міст перекрили для руху автотранспорту з 10 травня. Зробили це з точки зору безпеки, оскільки є загроза повної руйнації внаслідок продовження руху по мосту. Що далі? А далі, за словами О. Синютки, ситуація така: йде пошук коштів, підрядника, виробляються документи та проекти (виявляється, проект, який ніби був на капітальний ремонт моста в Залісках, всього-на- всього лише «малюнок») і орієнтовно у серпні - вересні мають розпочатися роботи. Тобто до кінця 2017 року міст буде точно «закритий».

Що робить з цього приводу обласна влада? Як повідомив голова ОДА, вдалося «затягнути» на місце до Залісок міністра інфраструктури Володимира Омеляна, який ознайомився на місці з надзвичайною ситуацією, і в області чекають сприяння на державному рівні. 12 травня очікували на приїзд віце-прем’єра Геннадія Зубка який теж володіє ситуацією. Що робиться безпосередньо на обласному рівні? Перш за все, виділено кошти на завершення протягом травня ремонту об’їзної дороги через населені пункти Жидачівського і Миколаївського районів, що допоможе поліпшити транспортне забезпечення між Ходорівщиною і Жидачівщиною. З перевізниками вирішується питання щодо врегулювання маршрутів.

Всі ці питання обговорювалися безпосередньо на мосту в присутності народного депутата Андрія Кота, депутатів Львівської обласної ради Михайла Титикала та Андрія Чада, голови Жидачівської районної ради Ігоря Коса, першого заступника голови РДА Василя Татарина.

А що прості мешканці? Люди з розумінням віднеслися до закриття моста. Щоправда, людське «розуміння» не безмежне, і тому дуже важливими є все-таки вирішення питання доїзду. Тут, на думку людей, є кілька варіантів: перший - організувати доїзд з боку Ходорівщини маршруткою до моста, люди могли б пішки перейти міст, а там на них чекав би інший маршрутний автобус.. Другий варіант полягає в тому що функцію довозу пасажирів могла б взяти на себе залізниця, збільшивши кількість рейсів для «електрички», яка курсує на Ходорів через Жидачів. І третя, у свій час, поки будувався міст на Дністрі, була понтонна переправа, по якій транспорт міг спокійно курсувати. Чому б сьогодні не зробити за допомогою військових, аналогічну переправу, адже це вирішило б проблему сполучення і одночасно перевірило би боєздатність наших інженерних частин Збройних сил України, які нині не мають де тренуватися…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі