Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Влада З початку року на території Жидачівського району виникло 13 пожеж
З початку року на території Жидачівського району виникло 13 пожеж PDF Друк

З настанням весняно-літнього періоду значно збільшується ризик виникнення пожеж у природних екосистемах. Це обумовлено спалюванням сухої трави та сміття на відкритих територіях, територіях об'єктів та поза їх межами, на узбіччях доріг та на полях сільськогосподарських підприємств. Велику небезпеку створює горіння сухої трави поруч із лісовими масивами, де вогонь може перекинутись на лісові насадження. Як правило, таке спалювання проводиться неконтрольовано, що нерідко призводить до виникнення пожеж у лісах, лісопосадках, очеретяних масивах, розташованих поруч будівлях, у зв'язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки. Так, з початку 2017 року на території Жидачівського району виникло 13 аналогічних пожеж, що становить 45 % від загальної їх кількості.

Шановні громадяни! Щоб ваша необережність не стала причиною лісової пожежі чи вигоряння очерету, дотримуйте таких правила: не випалюйте сміття чи суху траву на дачних ділянках, що межують з плавнями і лісовими масивами, та ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави; ніколи не розводьте багаття в сухому лісі. Ніколи не кидайте непогашений сірник або недопалки сигарет. Пояснюйте людям і знайомим, що їхня необережність може стати причиною пожежі. Якщо ви помітили горіння сухої трави - спробуйте ліквідувати самотужки, якщо вам це не вдалося, негайно повідомте пожежно-рятувальну службу за номером «101».

КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

- спалювати рослинні залишки на території підприємств, установ, організацій і населених пунктів, за винятком випадків, коли це здійснюється з використанням спеціальних установок;

- спалювати всі види відходів на прибудинкових територіях і в сміттєзбірниках, на території зелених насаджень;

- самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинністю чи її залишків у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, а також опалого листя в парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного нагляду в галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу тягне за собою адміністративну відповідальність.

Жидачівський РВ ГУ ДСНС України у Львівській області звертається до кожного громадянина району з проханням докласти зусиль для попередження пожеж та збереження природи!

А. ПЕТРІВ,головний інспектор Жидачівського РВ ГУ ДСНС України у Львівській області майор служби цивільного захисту.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі