Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Суспільство У районі працює пересувний флюорограф
У районі працює пересувний флюорограф PDF Друк
Понеділок, 18 квітня 2011, 11:44

Мешканці району мають змогу пройти безкоштовне профілактичне обстеження.

Вже не перший рік на Жидачівщині запроваджено профілактичне флюорографічне обстеження населення. Протягом останнього часу у зв’язку із високим рівнем захворюваності населення на туберкульоз таке обстеження далеко не зайве. У районі немає власного пересувного рентгенапарата, й для того, щоб охопити профілактичними обстеженнями мешканців із віддалених сіл, керівництво Жидачівської ЦРЛ звертається за допомогою до сусідів Стрийського та Миколаївського протитуберкульозних диспансерів.

 

Протягом двох місяців пересувний флюорограф перебуватиме на Жидачівській, Сидорівській, Гніздичівській та Журавнівській медичних дільницях. У районній лікарні розроблено графік профілактичного обстеження, видано й відповідне розпорядження Жидачівської РДА.

 

Так, згідно з графіком, пересувний флюорограф перебуватиме у 26 населених пунктах та за планом має обстежити 1600 із більш як 12 тисяч мешканців.

13 квітня флюорограф перебував у с. Вільхівцях біля фельдшерсько-акушерського пункту.

Рентген-лаборант пересувного флюорографа Михайло Мицик за час роботи (працює він немало-небагато більш як 8 років) своєю старенькою машиною (введена в експлуатацію 1999 року) об’їздив чи не весь наш район. Постійно кілька місяців він проводить, «мандруючи» по селах Стрийщини, Жидачівщини.

«В основному обстежуємо людей похилого віку, яким важко самим добиратися до райцентру. Люди приходять охоче, найбільше зранку. За півдня (через шкідливість умов праці працюємо лише до обіду) приймаємо до 50 осіб», - розповідає п. Михайло. Щоправда, як відзначив М. Мицик, у тих селах, де пересувний флюорограф перебуває вперше, такої активності не спостерігається.

Результати флюорографічного обстеження передаються до районного рентгенолога, при потребі проводиться дообстеження людей, у яких виявлено підозру на захворювання легень чи органів дихання.

Допомагають рентген-лаборанту приймати людей та займаються організацією профілактичного обстеження місцеві фельдшери. Телефоном та розвішуючи оголошення, вони повідомляють жителів своєї дільниці. Допомагають медикам і священики, які виголошують у церкві після відправи, в якому селі й якого дня перебуватиме пересувний флюорограф. І медики, й священнослужителі просять людей не легковажити власним здоров’ям і зробити профілактичний огляд.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі