Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Суспільство У Юшківцях встановили та освятили пам’ятний хрест
У Юшківцях встановили та освятили пам’ятний хрест PDF Друк

28 липня увійде в історію Юшківців ще однією знаковою подією. У день святкування 1031-ліття Хрещення України-Руси на церковному подвір’ї громада освятила встановлений минулоріч кам’яний хрест у пам'ять про 1030-ліття Хрещення Київської Русі. Незважаючи на те, що з освяченням забарились на цілий рік, це аж ніяк не применшує важливості події, з нагоди якої встановлено хреста.

 

Ідеєю встановлення ювілейного хреста свого часу загорівся активний житель села, засновник та директор музею ім. Слави Стецько, керівник ГО «Господар» Володимир Лагоцький. «Десь у 1989 році з нагоди ювілейної дати 1000-ліття Хрещення Київської Русі громада села встановила пам’ятний хрест, щоправда, він був з дерева. Час, погода невблаганні - й хрест струхлявів. Тому настала потреба виготовити новий. На місці, де планувалося його встановити, стояли два пам’ятні хрести, поставлені свідомими юшківчанами ще далеких 1900 та 1905 років. Один (той, що в центрі) як подяка Господу Богу за те, що свого часу вберіг жителів села від важкої недуги – чуми, а інший - у пам'ять про скасування панщини - Хрест Свободи. Коли мені на комп’ютері вдалося змоделювати, як буде виглядати поруч них і новий хрест, я роздрукував світлину й показав у селі. Люди навіть не помітили того, що раніше на церковному подвір’ї стояло лише два хрести. Й не повірили, коли сказав, що третій лише планується встановити. Пішли на місце перевірити,» – розповів Володимир Лагоцький.

 

Тож переконавшись, що новий хрест «впишеться в композицію», п. Володимир сам його спроектував та власноруч виготовив. Зі встановленням допомогли Михайло Ковальчук та члени ГО «Господар».

Освятив пам’ятний знак після святкової Літургії адміністратор парафії Св. Івана Богослова с. Юшківців о. Олег Мамчук.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі