Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Суспільство Більшість українців за Зе-команду, а Львівщина - за «Голос»
Більшість українців за Зе-команду, а Львівщина - за «Голос» PDF Друк

Якщо поглянути на електоральну карту України після позачергових виборів до Верховної Ради України, що відбулися 21 липня 2019 р., то побачимо, як вся вона забарвилась у зелень. Це свідчить про те, що майже цілковито виборці підтримали політичну партію чинного президента «Слуга народу».

 

Майже, бо лише одинокі острівці - Львівщина, а також Луганська та Донецька області - вирізняються на цьому однотонному полотнищі. У Львівській області станом на 24 липня, за попередніми результатами, більшістю (23,13%) підтримали партію, яку очолив Святослав Вакарчук. А от виборці Луганщини та Донеччина, які межують із тимчасово окупованими російськими найманцями територіями, як не парадоксально це звучить, проголосували за політичний проект Віктора Медведчука – кума В. Путіна. Тож маємо в парламенті стійку проросійську колону.

 

Попри певні розчарування, особливо на Галичині, політичні експерти в такій тотальній підтримці «Слуги народу» вбачають і позитив, адже, схоже, що до цієї Ради не проходять команди Кернеса, Вілкула та Бондаренко, також там не буде Пашинського, Ківалова, а от Балога таки переміг в своєму окрузі. Як вже вдруге в парламенті ми не побачимо адептів комуністичної партії. Тож помалу політичний олімп очищається від одіозних персон. Зате у новій Раді буде більше жінок, три чверті новачків, які ніколи раніше не займалися політикою, будуть 23 безробітні і 10 журналістів.

Якщо повернемося до Львівщини, то електоральні вподобання більшості в багатомандатному окрузі тут виглядають так: на другу позицію вийшла політична партія «Слуга народу» - 22 %, далі «Європейська солідарність» - 19,91%, лише за ними ВО «Батьківщина» - 9,41%, ВО «Свобода» - 5,44%, «Радикальна партія Олега Ляшка» - 4,11%, далі по рейтингу «Сила і честь» - 3,31%, «Об’єднання «Самопоміч» - 2,85%, «Громадянська позиція» - 2,67%, «Українська стратегія Гройсмана» - 2,60%, «Політична платформа «За життя» - 1,72%, «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» - 0,58%, «Партія Шарія» - 0,54%. Нижче по рейтингу ще 9 політичних партій, загалом у бюлетенях представлені 22 політсили.

А ось в одномандатних округах дива не сталося: у новому парламенті ми знову зустрінемось із вже відомими нардепами – Ярославом Дубневичем (щоправда, його брат Богдан таки поступився на окрузі представниці «Голосу» Галині Васильченко), Миколою Княжицьким, Андрієм Лопушанським, Тарасом Батенком, Михайлом Бондарем та Андрієм Котом. Як не дивно, окрім Княжицького та Бондара, решту йшли як самовисуванці. Згодом побачимо, на чиєму полі вони гратимуть.

Натомість ще три мандати для «Голосу» забезпечили Наталя Піпа, Ярослав Рущишин, Галина Васильченко, по два крісла для політсил «Європейська солідарність» приберегли Микола Княжицький та Михайло Бондар, «Слуги народу» - Орест Саламаха та Юрій Камельчук і одне для непрохідної до парламенту IX скликання «Об’єднаної «Самопомочі» - Павло Бакунець. Саме за цих без п’яти хвилин нардепів проголосували на 12 мажоритарних округах Львівщини.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі