Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Суспільство Місто «над» ставом затопило…
Місто «над» ставом затопило… PDF Друк

Новина про Ходорів, який затопило, минулого тижня увійшла у топ п’яти новин на сайті «Української правди» і протрималася більше двох днів. Колись ходорівчанин Любко Калинець написав книжку про Ходорів «Місто над ставом». Минулого і цього тижня багато хто задався запитанням: чи справді «над ставом»?

Сталося те, чого не очікували: вода з «окраси» міста - ходорівського ставка перелилась через дамбу і затопила вулицю Замкову. За словами начальника 46-го державного пожежно-рятувального поста Миколи Коцюмбаса, вода була такою, що рятувальникам довелось облаштувати для місцевих мешканців човнову переправу. Окрім того, для захисту житлового сектору рятувальники використали більше двохсот мішків із піском. До речі, рятувальники одні з небагатьох у цьому «ходорівському потопі», кому люди щиро дякують за оперативність. Рятувальники з Жидачева і Журавна разом із ходорівчанами працювали цілодобово, і багатьом людям їх допомога, особливо з відкачування води з приміщень, була нагальною.

У Івана Слободи «пропало» двадцять п'ять вуликів: всі бджоли загинули. Жінка не витримала і потрапила у лікарню.

На вулиці Замковій такі історії про потоплених курей і «пропащі» городи можна почути у кожному дворі.

Затоплений туалет Марії Федоришин показали по всіх телеканалах, і він став чи не «візитівкою ходорівського потопу».

Приїхавши до Ходорова у вівторок, застав мера Олега Коцовського на вулиці Замковій. Йому явно було не до журналістів, бо кругом люди і всі із претензіями… Мер переконаний, що цієї «катастрофи» не можна було уникнути, бо дався взнаки природний фактор: інтенсивність опадів, що й призвело до таких наслідків. Створена комісія, проводяться подвірні обходи, складаються акти.

Вода справді спала, хоч присадибні ділянки у багатьох ходорівчан ще «плавають». А ті, що були затоплені, «пропали» – констатують місцеві жителі. Треба пересаджувати.

На якусь «допомогу» чи компенсацію майже ніхто не сподівається. Більше люди переживають, щоб ситуація не повторилася ще раз, бо дощі йдуть щодня.

Свої «біди» люди пов’язують не лише із природними катаклізмами. Не працює система шлюзів, через яку надлишок води у ставку мав би «скидатися». Колись за цими шлюзами була закріплена людина і вони проходили профілактику. Також нарікають на дамбу – невеликий насип, який вже давно треба було відновлювати. Мешканці бачать причину і у зміні русла річки Луг. Йдуть розмови про те, що шлюзи не відкрили через «загрозу» втрати риби зі ставка, який нещодавно зарибнено.

Через підтоплення є проблеми з питною водою. У перші дні людям роздавали бутильовану воду. Але сьогодні вже не дають.

За офіційними даними, підтопленими у місті залишаються 23 присадибні ділянки та 5 домогосподарств. Рятувальники й надалі займаються відкачуванням води. Вода, яка «зайшла» через дамбу, назад не може зійти. Тому залишається тільки сподіватися на погоду, яка має все висушити.

У вівторок до Ходорова приїхало «начальство» з області у складі директора департаменту з питань цивільного захисту, департаменту водного управління, заступники керівників департаментів екології та ЖКГ. За словами Ігоря Туза - директора департаменту з питань цивільного захисту, з яким ми поспілкувалися телефоном, «сьогодні комісією ТЕП НС збирається інформація щодо наслідків паводку, розробляються плани щодо заходів, визначаються терміни виконання».

За словами Ігоря Ярославовича, паводок у Ходорові не визнано «надзвичайною ситуацією». Що стосується компенсації, то сьогодні, на думку керівника департаменту, потрібно визначитись із сумою збитків по кожній людині, і, напевно, щось буде компенсовано з бюджету ОТГ, районного і, можливо, обласного.

Залишається й маленька надія, що інформацію про паводок у Ходорові, яка «висіла» на «УП», встигли прочитати у Кабінеті міністрів, і, враховуючи, що на порозі позачергові вибори, – хтось з того «вищого» керівництва вирішить «попіаритися». Для ходорівчан, які постраждали, це було б дуже непогано.

А питання щодо паводку, його наслідків і інших проблем, які є на території Ходорівської ОТГ, ми ще обговоримо у великому і відвертому інтерв’ю з Олегом Коцовським, яке скоро вийде у нашому часописі. Читайте нас і передплачуйте. Передплата триває.

Андрій Данилець.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі