Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Суспільство Галина Тріщ із Журавна серед переможців всеукраїнського радіодиктанту національної єдності
Галина Тріщ із Журавна серед переможців всеукраїнського радіодиктанту національної єдності PDF Друк

Цього тижня стали відомі результати щорічного — за ліком XVIII — радіодиктанту національної єдності, що приурочений Дню української писемності й мови. Щороку 9 листопада всі охочі можуть долучитися до популяризації української мови та спробувати свої сили у написанні радіодиктанту.

 

Як повідомляють організатори “UA:Українське радіо”, ХVIII радіодиктант національної єдності написали 32779 людей, з них без помилок – 311. Приємно, що серед учасників, хто не допустив жодної помилки, є й наша краянка із селища Журавна Галина Тріщ.

 

- Я навчалася на філологічному факультеті ЛНУ ім.І.Франка. Працюю вчителем української мови та літератури в Антонівському НВК. Радіодиктант пишу вже вп'яте, але цього року відправила вперше. Автори тексту використовують пунктуацію, яку вивчають у школі, тому той, хто її знає, може написати без помилок. Ще організатори з кожним роком пристосовуються до винаходів техніки. Зараз аудіозапис диктанту можна прослуховувати безліч разів, оскільки розміщують його на сайті Українського радіо. Також можна переглянути відеотрансляцію і поспостерігати за мімікою самого диктора. Все це сприяє успішному написанню диктанту.

До речі, цього року до написання радіодиктанту долучилися мої п'ятикласники, - розповіла нашому часопису переможниця.

Лише однієї помилки в написанні радіодиктанту припустилися 1004 людини. Організатори кажуть, що такі високі результати - це черговий рекорд.

Листи – паперові та електронні – надходили з анексованого Росією Криму та з окупованого Донецька.

Географія учасників всеукраїнського диктанту не обмежувалась лише кордонами України. Тексти надсилали учасники з Великої Британії, ПАР, ОАЕ, Туреччини, Німеччини, Молдови, Іспанії, Італії, Чорногорії, Франції, Лівану, Білорусі, Австралії, Польщі, США та Китаю.

11 листопада на сайті “Українського радіо” опубіковано текст радіодиктанту під назвою "Крила України". У диктанті є 164 слова. Автор диктанту: Олександр Авраменко, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка.

Метою радіодиктанту, кажуть організатори, є єднання навколо мови. Минулого року свої радіодиктанти надіслали 28 999 учасників. Жодної помилки не зробили 123 учасники.

Оксана ФРАНКІВ.

На фото: Галина Тріщ, учні 5 класу Антонівського НВК.

Фото Галини Тріщ.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі