Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Суспільство Залишками маєтку Шептицьких у Дев’ятниках готова заопікуватися Львівська єпархія УГКЦ
Залишками маєтку Шептицьких у Дев’ятниках готова заопікуватися Львівська єпархія УГКЦ PDF Друк

18 листопада у Дев’ятниках громадська організація «Наше коріння» організувала та провела зустріч громади села з головою сакральної комісії Львівської архиєпархії УГКЦ о. Севастьяном Дмитрухом, архітектором Іваном Щурком - ініціаторами з відновлення маєтностей родини Шептицьких.

 

Темою зустрічі стало відновлення напівзруйнованих приміщень млина й колишнього будинку «Просвіти» - залишків маєтностей, якими довший час опікувався брат Андрея Шептицького Климентій. Всі, хто завітав цього дня на розмову, отримали надзвичайне враження від спілкування з отцем д-р Севастьяном Дмитрухом - головою сакральної комісії Львівської архиєпархії УГКЦ, настоятелем храму блаженного Климентія Шептицького в м. Львові. Свого часу стараннями о. Севастьяна відновлено Унівську Лавру, завдяки його наполегливості створено музей сакрального мистецтва імені Блаженного Казимира – Климентія Шептицького, зібрано величезну колекцію історичних та релігійних артефактів. Він є одним з найглибших дослідників життя Блаженного Климентія Шептицького. Тож учасники зустрічі дізнатися багато нового про життя та діяльність Блаженного Климентія.

 

Під час зустрічі о. Севастьян висловив пропозицію за рішенням громади передати у власність Львівської єпархії УГКЦ приміщення млина та будівлі старого будинку «Просвіти», щоб разом із громадою села втілити на їх основі проект зі створення музею та духовно-просвітницького центру Климентія Шептицького в Дев’ятниках. Це не перша поїздка о. Севастьяна до Дев’ятник. Священик разом із однодумцями вже двічі навідувався у село, щоб оглянути напівзруйновані залишки маєтку Шептицьких та накреслити перспективи щодо їх відновлення.

Така зустріч стане черговим поштовхом для відродження села, переконані організатори. «Ми розглядаємо цей проект як унікальну можливість не тільки духовного, а й соціального відродження Дев’ятник. Завдяки цьому проекту наше село може стати привабливішим для туристів. У нас на території вже створені два музеї (краєзнавчий музей у Дев’ятниківській школі та музей ім. Слави Стецько в с. Юшківцях), що дає нам можливість увійти в екскурсійний маршрут Львів – Івано-Франківськ», - зазначила голова громадської організації «Наше коріння» Марія Магунь..

Староста села Зеновія Соколик також висловила готовність сприяти у розвитку Дев’ятник.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі