Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Суспільство Я хочу, щоб нас чули…
Я хочу, щоб нас чули… PDF Друк

Напередодні Дня журналіста Львівська обласна організація Національної спілки журналістів України запросила до Львова представників ЗМІ області, щоб привітати зі святом, дати можливість поспілкуватися колегам по цеху і, безперечно, нагородити кращих за професійну діяльність на журналістській стезі.

Привітати «четверту владу» прийшли і представники державної влади в особі голови ЛОДА Олега Синютки та заступника голови обласної ради Володимира Гірняка.

Уже традиційно, навіть не зважаючи на те, що друковані ЗМІ згідно із законом про роздержавлення перестають бути комунальними і йдуть на «вільні хліба», влада вітає і нагороджує кращих. на їх думку, журналістів. Днями наштовхнувся на фейсбучну дискусію: як потрібно сприймати нагороди від влади? Багато думок, цікавих і банальних, фахових і не дуже.

За що влада відзначає журналістів? Закінчилися часи, коли кращими були ті, хто ліпше вмів хвалити цю саму владу. Сьогодні мудра влада у журналістах цінить професійність, і мудрій владі з такими людьми хочеться комунікувати. ЗМІ мають і повинні співпрацювати з державною владою, повинні шукати способи, як цю співпрацю зробити найбільш ефективною для людей, які довіряють ЗМІ більше ніж владі.

І знову звернуся вкотре до Великого Гузара, який любив і поважав журналістів: «Коли журналіст гідно виконує своє завдання, народ має можливість розвиватися і приймати власні рішення відповідально й правильно. Слухачі, читачі та глядачі також повинні усвідомлювати свою відповідальність за сприйняття. Усе, що прочитали, послухали чи побачили, повинні оцінювати, наскільки правдиво засіб масової інформації виконує своє завдання.

Сьогодні в Україні, коли ми перебуваємо під обстрілом псевдожурналістики, брехливого інформування, відповідальність і правдивість журналіста є одним із перших завдань. Люди повинні знати, що справді відбувається, щоб почуватися інформаційно захищеними, щоб опанувати різного роду страхи, які їм хочуть нав’язати…»

Журналістські стандарти. Нас мало цього навчали в університетах. До цього треба йти самому, торувати нелегку дорогу, берегти своє чесне ім’я і прізвище, бо для журналіста – це єдиний скарб, який він має.

Цього року професійність жидачівських журналістів влада оцінила досить високо: редактор жидачівського радіомовлення Ірина Берник-Данилець отримала Почесну грамоту від Львівської обласної адміністрації, а журналіст нашого часопису Оксана Франків - Грамоту від Львівської обласної ради. Мене, вашого покірного слугу, рішенням поважної комісії, в яку входять знані в Україні журналісти і члени Національної спілки журналістів України під головуванням Ярослава Климовича, нагороджено премією «Сучасність» імені патріарха журналістики професора Володимира Здоровеги, що для мене є дуже важливим і значущим.

За поданням Національної спілки журналістів Кабінет Міністрів України до Дня журналіста нагородив мене, а я вважаю, що і весь невеликий колектив нашого часопису, Почесною грамотою та нагрудною відзнакою. Чи не забагато я вихваляюся? Думаю, що ні. Бо за всіма цими відзнаками журналістів стоїть нелегка праця, і приємно, що її оцінюють люди і навіть влада. Це, хто б що не говорив, стимулює до роботи.

Напередодні свята слухав привітання Президента: «Єдине, що можу констатувати, – журналістика в Україні насправді стала четвертою владою. Ігнорувати журналістів на сьогодні неможливо і небезпечно. Це дуже важливо, і це теж наша спільна перемога. Дуже хотілося б, щоб наша журналістика була об’єктивною, щоб дотримувалися стандартів журналістики. Впевнений, що у вас це виходить, і вірю – так буде й надалі».

Що можу на це сказати Президенту. Хіба що словами Володимира Здоровеги: «Найгірше, що сьогодні ще існує соціально-психологічна глухота. Це коли нас слухають, але не чують. І тоді ми із загальноприйнятого «четверта влада» перетворюємось на п’яте колесо до воза». Я хочу щоб нас чули…

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі