Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Суспільство А у музеї мистецтв та історії Жидачівщини готується експозиція вишивки
А у музеї мистецтв та історії Жидачівщини готується експозиція вишивки PDF Друк

Чималу колекцію давніх речей, а найголовніше вишивок вже вдалось зібрати завдяки небайдужим людям. Днями до експозиції люб’язно передала прялку, дошку для прання, праник (всі речі в ідеальному стані) жителька м. Жидачева п. Іванна Луковська. Ці речі з дерева виготовив її батько Йосиф Дубик. Також дякуємо Марії Євгенівні Турченяк за допомогу.

 

Днями Ганна Миколаївна Баран із с. Заболотівців передала три вишиті рушники своєї матері Меланії Федишин, поперечки на двері та вікно. Велику лепту до музейної колекції внесла Розалія Василівна Івахів, теж із с. Заболотівців, яка, крім вишивок, передала до музею дерев’яну колиску, щітку для льону, веретено. Днями також колекція майбутньої експозиції поповнилась старожитностями, які передала Ольга Миколаївна Гук із Демидова (два верета, порт’єри, а також мотовило, кужівку, прислицю – засоби для виготовлення ниток з льону), ще одне веретено передала Катерина Мельник із с. Любші, скатертини (1924 р.) – Анна Григорівна Заблоцька. У часописі від 11 травня (№19) 2017 року у прізвищі жительки Журавна, що передала до музею лампу, була допущена помилка, слід читати Ірина Андрейків.

Збір вишивки та речей побуту триває. Тож у кого є можливість і бажання подарувати на музейне зберігання та представлення особливо вишиті речі та одяг, просимо зголошуватись до музею у м. Жидачеві.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі