Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Спорт Вперше – «Ходорівська зима-2011» в честь Михайла Старостяка
Вперше – «Ходорівська зима-2011» в честь Михайла Старостяка PDF Друк
П'ятниця, 11 березня 2011, 17:27

Продовжує приємно дивувати новизною асоціація футболу Ходорівщини. От і цьогоріч вирішено вперше провести зимовий турнір з міні-футболу «Ходорівська зима-2011». Організаційне засідання відбулося у суботу, 29 січня. До участі заявилося 12 команд. Вони були розподілені на 3 групи по 4 колективи. Для кожної групи – один ігровий день, тут команди змагалися за круговою схемою, кожний матч – два тайми по 20 хвилин. У наступний етап змагання виходили по 2 переможці групи і 2 кращі колективи, які посіли у групах треті місця.

Завдяки сприянню грусятицького сільського голови О. Гавінського було підготовлено комплекс спортивних споруд і приміщень для проведення турніру. Оскільки всі матчі прийшли на відкритому повітрі стадіону с. Грусятич, то й вирішено присвятити турнір уродженцю цього села, першому в історії Жидачівського району гравцю збірної України Михайлу Старостяку. Приємно, що турнір не обминула увагою і районна влада: на заключних фінальних поєдинках був присутній заступник голови РДА Олег Кизима.

Чемпіонат Ходорівщини з міні-футболу тривав рівно місяць - з 6 по 27 лютого. Практично щораз природа випробовувала учасників «на міцність». Але ні дощ, ні багнюка в перший ігровий день, ні холодний пронизливий вітер - у другий, ні ожеледиця - в третій, ні мороз і досить великий сніг під час двох фінальних етапів не зупинили гравців. Всі матчі відбулися вчасно. Не бракувало й сюрпризів, а впертої, запеклої боротьби в кожному матчі й турнірі загалом було, як кажуть, по вінця.

Уже перші 2 результати в групі «А» виявились несподіваними: Сугрів-Загірочко 2:2, «Юність» Грусятичі – Нові Стрілища теж 2:2, причому новострілищанці зрівняли рахунок на останній хвилині й то з пенальті. Хто б міг подумати, що надалі футболісти Нових Стрілищ влаштують розгроми Сугрову 6:1, Загірочку 5:0, а юні господарі програють Загірочку 1:3 (при цьому не реалізують пенальті) і знекровленому Сугрову (команда грала без замін) 2:4. Тож попереду Нові Стрілища, а на друге місце завдяки більшій кількості забитих голів вийшов Сугрів.

Не бракувало сюрпризів і в групі «Б». Найвидовищнішим виявився вже перший матч Дуліби – Городище 4:2. У другому нев’янучі ветерани сенсаційно перемогли Станківці 1:0. В останньому турі футболісти Городища, виграючи 2:1, на останній доданій хвилині пропустили 2 голи від Станківців, яким нічого «не світило», - 2:3, і на друге місце вийшли ветерани (нічия з Дулібами 3:3).

В останній ігровий день у групі «В» більш старші грусятицькі футболісти з «Колоса» ніби вирішили показати, «хто в домі господар», і перемогли в усіх трьох зустрічах: над Залісками 8:5, Ліщином 5:1, Старими Стрілищами 2:1 і єдині з-поміж усіх 12 колективів не втратили жодного очка. Щодо другого місця, то як і в групі «А», все вирішилося через більшу кількість забитих голів: тут Заліски явно переважили Старі Стрілища (між ними нічия 2:2).

Не бракувало сюрпризів і на кубковій чвертьфінальній стадії. Якщо футболісти Сугрова, програючи після першого тайму 1:2 команді Нових Стрілищ, надалі зрівняли рахунок 2:2, але втримати досягнуте не зуміли – 3:5, то спортсменам Залісок вдалося сенсаційно перемогти більш досвідчених спортсменів Загірочка 3:2. Найвпертішим ж виявилась дуель «Колос» Грусятичі – Старі Стрілища, де все вирішила серія пенальті. Зрештою, технічні результати:

Нові Стрілища – Сугрів 5:3 (2:1)

В. Процишин – 4, П. Герляк – А. Кука, М. Куприч, Р. Чень.

«Колос» Грусятичі – Старі Стрілища 1:1 (1:1), пенальті 4:5.

В. Коровець – А. Березовський.

Дуліби – Ветерани 7:0 (5:0)

Р. Масний – 3, Б. Рехман – 2, О. Горін, О. Верста.

Заліски – Загірочко 3:2 (1:1)

М. Жукевич – 3 – В. Дишкалевич, В. Жінчин.

Вирішальні поєдинки відбулися у неділю, 27 лютого.

Півфінали

Нові Стрілища – Старі Стрілища 4:1 (3:0)

Р. Липа (7 хв), В. Процишин (11,39 хв), В.

Лаба (14 хв) – Р. Козакевич (33 хв).

Все вирішилося в першому таймі. І хоч Старі Стрілища дещо скоротили рахунок, їхні більш «молодші» колеги забили четвертий гол і заслужено перемогли.

Дуліби – Заліски 3:5 (0:1, 3:3, 0:2 додатковий час).

Б. Горін (24 хв), В. Вишиваний (35, 40 + 1 хв) – М. Жукевич (11 хв), М. Кухар (21, 26, 43 хв), М. Голяк (48 хв).

Сенсація! Хоча… По ходу Заліски вели 3:1, але під завісу Дуліби зрівняли рахунок. І все ж у додатковий час Заліски довели свою перевагу. Відзначився Микола Кухар – 3 голи. Матч за третє місце

Дуліби – Старі Стрілища 4:2 (1:2)

О. Горін (16 хв), В. Вишиваний (23, 38 хв), Б. Герич (37 хв) – І. Ледчак (11 хв), В. Прокопів (15 хв).

По ходу Старі Стрілища вели 2:0, але Дуліби зрівняли рахунок, а під завісу за 2 хв забили 2 вирішальні голи.

Фінал

Нові Стрілища – Заліски 6:2 (4:1).

В. Процишин (9, 14, 32, 36 хв), І. Берчак (15 хв), П. Герляк (20 хв) – М. Жукевич (5, 27 хв).

Змучені півфіналом, лише з однією заміною, Заліски чинили опір, навіть вели в рахунку, але… Вагоме слово сказав, безперечно, кращий гравець турніру Володимир Процишин, на рахунку якого – 4 голи.

Кращими бомбардирами турніру стали Володимир Процишин (Нові Стрілища) – 14, Мар’ян Жукевич (Заліски) – 10, Микола Кухар (Заліски) – 8, Павло Герляк (Нові Стрілища) – 6, Олег Горін (Дуліби) – 5 голів.

Урочисте святкове закриття турніру відбулося у спортзалі школи с. Грусятич. Сільський голова О. Гавінський відзначив грамотами автора першого голу В. Дишкалевича (Загірочко) і останнього голу В. Процишина, наймолодшого учасника М. Івановського («Юність» Грусятичі) і найстаршого Б. Католу (ветерани), суддів – М. Концевича, Р. Піпу, І. Маркевича. Перші 4 команди відзначені кубками, а гравці команд-призерів – пам’ятними медалями. Також великі медалі вручено представникам команд Л. Копичину (Старі Стрілища), В. Тіцькому (Дуліби), Р. Вуйківу (Заліски), Р. Мелеху (Нові Стрілища).

Пам’ятними призами відзначено кращого воротаря турніру Михайла Івановського («Юність»), кращого захисника Миколу Кухара (Заліски), кращого гравця Володимира Процишина. За вагомий внесок у розвиток футболу на Ходорівщині пам’ятним призом від асоціації футболу Ходорівщини відзначено сільського голову О. Гавінського. Вчитель фізкультури грусятицької школи Володимир Верес вручив старшій команді «Колос» комплект футбольної форми.

А загалом – попри всі нюанси турнір, безперечно, вдався, і його вирішено зробити традиційним.