Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Спорт Як це зіграти в шахи з «доктором Пі»?
Як це зіграти в шахи з «доктором Пі»? PDF Друк

Досвідчений шахіст, засновник шахового клубу, учасник багатьох змагань гніздичівець Ігор Пиріг днями здійснив свою, мабуть, одну з мрій – зіграв у шахи з одіозною особистістю Андрієм Слюсарчуком, більш відомим у народі як «доктор Пі».

 

Тож як це зіграти у шахи з людиною, яка свого часу переграла найсильнішу комп’ютерну програму? Читайте про враження Ігоря Пирога від шахової зустрічі з Андрієм Слюсарчуком, що відбулася 5 серпня у м. Львові.

 

- Мав нагоду зіграти в шахи з неординарною особистістю - людиною, яку одні вважають генієм як науки, медицини та шахів, інші – шахраєм. До речі, 2 серпня суд у Львові відхилив справу прокуратури і визнав, що проти Андрія Слюсарчука взагалі були відсутні підстави для відкриття провадження.

Але справа не в цьому. Мені, як людині, яка любить і трохи вміє «сувати фігурками», було цікаво для себе вживу пересвідчитись, чи «доктор Пі» (а тепер ще й «доктор Шах і Мат») дійсно вміє грати в шахи, чи це чистої води профанація. До цього були у мене з ним партії по Інтернету (які я програв), а також була можливість побачити його у грі із сьогодні найсильнішою шаховою програмою світу StockFish10, яку він також обіграв. Але зіграти вживу - це трохи інше.

Щодо самої партії, то можу сказати, що спочатку (в дебюті) я не побачив нічого загрозливого, і згодом в деякий момент навіть здалося, що маю перевагу і є великий шанс, якщо не виграти, то зіграти внічию точно. Але… те, що відбулося потім, мені важко описати. «Шахи? - Ні, не чув», - подумалося... Андрій робить кілька ходів, які були за межами мого розуміння, і партію, яку я вважав ще кілька ходів перед тим, висловлюючись шаховою мовою, «нічейкою залізобетонною», я програв вчисту. Андрій Слюсарчук, роблячи ці ходи, зауважив, що в нього суттєво пришвидшився пульс і кровообіг у мозку, бо в цей момент він рахував особливо ретельно і швидко. Наголошую: не аналізував, не обдумував, не згадував по пам'яті чи інтуїтивно оцінював, а саме ра-ху-вав - причому, всі (!) можливі варіанти кожної фігури, що залишилися на дошці, а це, на секундочку - мільйони варіантів або 47 найкращих ходів обрахування наперед (так він приблизно оцінює).

Словом, мені, як людині, яка вже грає в шахи майже півстоліття та прочитала десятки шахових книг, бачила та зіграла в своєму житті десятки чи, може, навіть сотні тисяч партій, шахісту (можна сказати кмснику), викладачу-тренеру шахів з 20-річним стажем, важко зрозуміти те, яким чином людина може так грати, який в неї метод обрахунку і т.д. Але мені стає здорового глузду, щоб визнати очевидний факт: Андрій Слюсарчук - феномен і явище не тільки в шахах, але і з точки зору можливостей людського мозку, бо, як він сам стверджує, секрет передусім в пам'яті, яку здатен розвинути в собі кожен, і він знає як та готовий з цим ділитися зі світом. Тут питання інше: чи потрібний Україні і світу ще один чемпіон із шахів (до речі, привіт Магнусу - нині діючому чемпіону світу)? Чи дозріють колись люди, передусім ті, що називають себе шахістами, лікарями.., до того, щоб прийняти те, що є за межею їхньої «системи координат»? І замість того, щоб довіряти телевізору або шукати "шкварки" там, де їх зроду нема, - просто визнати: Слюсарчук - людина, на плечі якої випала доля (причому дуже непроста) бути генієм. Недарма кажуть: «У світі, де більшість горбаті, стрункість здається огидною». Тому, хто куди - а в житті Тихоновича (скажу по секрету) намічається «рокіровка», і свого останнього ходу він ще далеко не зробив!

Деякі факти з біографії Андрія Слюсарчука

Встановив низку рекордів із запам'ятовування великих обсягів чисел, послідовностей геометричних фігур, а також слів тексту та іншої інформації. Ці рекорди були внесені до «Книги рекордів України».

У 2006 році встановив рекорд із запам'ятовування 5 100 чисел за 117 секунд.

Встановлення рекорду із запам'ятовування знаків числа «Пі» не було зафіксовано «Книгою рекордів Гіннеса.

27 квітня 2011 р. став першою людиною, що виграла в шахи у комп'ютерної програми Rybka 4. Проте багато шахістів вважали цей матч містифікацією.

14 лютого 2014 Сихівський райсуд Львова засудив Слюсарчука до восьми років позбавлення волі. Суд визнав його винним у незаконній лікувальній діяльності, у вбивстві з необережності.

24 червня 2016 року суд відпустив з-під варти засудженого до 8 років в'язниці Андрія Слюсарчука.

 

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі