Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Спорт Шахово-шашковий калейдоскоп
Шахово-шашковий калейдоскоп PDF Друк

По два турніри у залік районних першостей із шахів (всього 10 турнірів) і шашок (6) відбулися у травні-червні цього року.

Шахи. 4 тур: в упертій боротьбі…

14 травня у м. Жидачеві відбувся 4 тур першості району з шахів. 19 учасників змагались за швейцарською системою у 7 турів, партія – 30 хв. Переможцем став Ігор Пиріг (Гніздичів) – 6 очок із 7 можливих, який втратив лише очко - нічиї з Іваном Гілецьким (Любша, 2 тур) та Іваном Березовським (Чертіж, 4 тур). Попри це, чемпіонство Ігор Пиріг здобув у важкій боротьбі, перед останнім туром картина була такою: лідирували Ігор Пиріг, Омелян Малик (Антонівка) – по 5, Іван Березовський, Андрій Кобрій (Гніздичів) – по 4,5 очки. У завершальному турі Ігор Пиріг переміг основного суперника Омеляна Малика і став першим. Іван Березовський здолав опір Йосипа Михайлюка (Гніздичів), Андрій Кобрій – Івана Гілецького, і за додатковим коефіцієнтом на другому місці Андрій Кобрій, на третьому Іван Березовський – в обох по 5,5 очка. На подальших місцях Василь Ковтало (Ходорів), Омелян Малик – по 5, Дмитро Коростенський (Любша), Володимир Шкадер (Жидачів) – по 4 очки.

…5 тур. Повернення Івана Гілецького

11 червня у м. Жидачеві пройшов 5 тур районної шахової першості. Цього разу 14 учасників змагалися за круговою схемою, партія 10 хв. Після тривалої перерви цього разу переможцем став Іван Гілецький (Любша) – 11 очок із 13 можливих. На другому місці Юрій Лешко (Ходорів) – 10,5, на третьому Омелян Малик (Антонівка) – 9,5 очка. На подальших місцях Ігор Пиріг (Гніздичів), Дмитро Ратич (Ходорів) – по 9, Іван Березовський (Чертіж), Василь Салій (Старе Село) – по 8,5 очка. Щодо турнірної боротьби, то Іван Гілецький програв Юрію Лешку й Йосипу Михайлюку (Гніздичів), у свою чергу Юрій Лешко – Василю Салію, Ігорю Пирогу, а також розділив очки із Дмитром Ратичем. Саме остання нічия і стала вирішальною у боротьбі за перше місце.

Шашки. 2 тур: за явної переваги…

7 травня у м. Жидачеві відбувся другий тур першості району з шашок. 12 учасників суперничали за швейцарською системою у 9 турів, партія – 15 хв. Цей турнір став своєрідним бенефісом жидачівця Володимира Чмелика, який у 9 зустрічах втратив лише 0,5 очка (нічия з гніздичівцем Мироном Ткачом) і аж на 2 очки випередив другого призера Михайла Пирога (Бережниця). У підсумку в активі Володимира Чмелика 8,5 очка із 9 можливих. На другому місці Михайло Пиріг – 6,5, на третьому Мирон Ткач – 6, на подальших місцях Іван Гілецький, Дмитро Коростенський (обидва Любша), Ігор Яцкович, Михайло Романів (обидва Гніздичів) – в усіх по 5 очок.

…3 тур: несподівані переможці

Третій тур районної шашкової першості відбувся 4 червня у м. Жидачеві: 10 учасників змагалися за круговою схемою у бліці – 2 партії по 5 хв.

У підсумку вперше в історії районних першостей із шашок переможцем став гніздичівець Ігор Яцкович, який за додатковим показником випередив свого земляка Мирона Ткача – в обох по 13,5 очка із 18 можливих. На третьому місці Михайло Пиріг (Бережниця) – 12,5, на подальших Іван Березовський (Чертіж) – 11,5, Іван Гілецький (Любша) – 10,5, Володимир Чмелик (Жидачів) – 9, Дмитро Коростенський (Любша) – 8 очок.

Щодо турнірної боротьби, то й Ігор Яцкович, і Мирон Ткач не поступилися жодному супернику, а вирішальним у їхньому суперництві став додатковий коефіцієнт – в Ігоря Яцковича було на одну нічию менше.

Наступні змагання: 9 липня – шахи, 6 тур, 30 липня – шашки, 4 тур.

Ігор МАРКЕВИЧ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі