Любов до Батьківщини не знає кордонів.
Особистості
Особистості
Вікторія Костів: «Прикраси для мене це як цінність, як пам’ять про минулі часи» PDF Друк

Наш район багатий на цікавих творчих людей. Проте ми звикли, що популярність приходить у старшому віці. Та цей стереотип зруйнує героїня сьогоднішнього інтерв’ю. Вікторія Костів (Мазурик) – талановита майстриня прикрас із бісеру родом із Подорожного. Дівчина зі шкільних років цікавилась рукоділлям та близько трьох років тому захопилась давніми прикрасами – герданами, намистами, силянками, браслетами, сережками та краватками. Роботи 28-річної майстрині залюбки носять не лише в Україні, а й у Канаді, Грузії, а також у Греції, Італії, Іспанії та інших країнах Європи.

Про процес плетіння, найпопулярніші вироби, труднощі та плани на майбутнє розповідає наша героїня.

 
Окружний референт СБ ОУН "Смерека" PDF Друк

Євстахій Пацевко, пс. «Смерека», «Оршан», народився 1922 року в селі Заліски Бібрецького повіту (тепер Жидачівський район Львівської області) у селянській сім’ї Степана та Ганни Пацевків. Коли Євстахію було три роки, в сім’ї з’явилось поповнення, народилася дівчинка, котру нарекли Ольгою. У батьківському домі їх зростало тільки двоє, і це було не характерно для тодішніх сільських сімей, але у випадку родини Пацевків на це були певні причини. Євстахій народився з фізичною вадою – одна ніжка була тоншою за іншу, розвивалась з відставанням, тому батьки хвилювались, щоб син не зростав калікою, і звертались до всіх відомих в окрузі лікарів за допомогою. Але, підростаючи, він зумів перебороти недугу, і це не позначилось на його фізичному стані у зрілому віці.

 

 
Життєвий ювілей Ігоря Калинця PDF Друк

9 липня 2019 р. відзначав свій 80-літній ювілей поет, прозаїк, «шістдесятник», дисидент, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець.

 

 
Дух, що тіло рве до бою PDF Друк

До 80-річчя Ігоря Калинця, який народився 9 липня 1939 р. в м. Ходорові

Петро Шкраб’юк. Попід Золоті Ворота: шість елегій про родину Калинців. – Львів: Сполом, 2018. – 528 с.

Мій світ вмістився

на кінці голки,

ще й для твого

місця зісталося.

Ігор Калинець, «Закінчуючи».

У цій книзі дух боротьби, вільного життя, описаний душевним мистецьким словом. Саме така духовна зброя боротьби сучасного щодення мусить освячувати полум’ям дорогу для української молоді, бо вогонь – символ перемоги як символ життя вважався і є найбільшою святістю. Знання про знання, або думки про думки – це «біблія» пам’яті про нищівні часи комуністичної системи, про тих, хто поклав своє життя на вівтар боротьби за нашу волю, бо фундамент мудрості – пам’ятати і знати те, що формує духовний світ людини. Маніпуляції всюди і в усьому! Вічне слово у книзі, бо вона – «..єдиний посередник, який залишився не зруйнований мирським: все інше, що попадає вам у зіниці, маніпулює вами за допомогою реклами. Я довіряю лише своїй бібліотеці» (Нассім Талеб, «Чорний лебідь»)... LIBROS LEGE (Книги читай. Катон – 234-149 до н.е.).

 
«Щастя і доля» Ростислави Павлишин PDF Друк

13 червня 2019 року у «Літературній вітальні» Жидачівської районної бібліотеки відбулася презентація нової книги відомої львівської журналістки Ростислави Павлишин «Де щастя і доля».

 

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Сторінка 1 з 53

Розцінки на рекламу

Публікації під рубрикою

«На правах політичної реклами»

«Політична реклама»

Номер на 8 сторінок:

1 ст. - 15 грн./см. кв.;

2, 3, 6, 7 ст. - 6,0 грн. /см. кв.;

4-5 ст. – 8,0 грн /см. кв.;

8 - ст. - 10 грн /см. кв.

Друк матеріалів виборчих комісій - згідно договору. .

31. 08. 2018 р.

Затверджую: Гол. Редактор А. Данилець.

Останні коментарі