Коли народ не має голосу, це відчувається навіть тоді, коли співають гімн.
Культура Духовність З молитвою на устах та добрими помислами
З молитвою на устах та добрими помислами PDF Друк

У червневу неділю Христа Чоловіколюбця, 25 червня, у с. Старих Стрілищах Новострілищанської об’єднаної територіальної громади відбулась щорічна піша проща з іконою Христа-Спасителя.

Хода, яку цьогоріч очолив новопризначений на парафію адміністратор церкви Вознесіння Господнього о. Володимир Гринишин, розпочинається від храму та йде через усе село. Вздовж дороги назустріч іконі та молільникам виходять із домівок селяни. Священик та процесія зупиняються, і парох читає Євангеліє, опісля вітає своїх парафіян та рушає далі.

Учасники процесії читають молитви, разом із церковними хорами церкви Вознесіння Господнього та Успіння Пресвятої Богородиці (смт. Нових Стрілищ) співають релігійних пісень прославляючи Господа Бога. Урочистий хід, до якого приєднуються все нові й нові прочани, завершується на місці, де свого часу стояв монастир отців Василіан в урочищі Підкравець. Саме в цьому монастирі перебувала чудотворна ікона Христа-Спасителя. Сьогодні на місці монастиря збудована каплиця, в якій зберігаються копії ікони Христа-Спасителя, До неї щороку приходять прочани, щоб скласти подячні молитви до Господа, послухати Літургію, настанови священика, наповнитись енергією цього місця та води, яка б’є із надр давнього джерела. Особливо пам’ятним цей день став й для діточок парафії Катерини Козак та Петра Толочка, які вперше у своєму житті приступили до Святої Сповіді та Причастя.

Оксана ФРАНКІВ.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі