Є тільки один засіб здивувати в Україні людей — заговорити чистою українською.
Культура Колекція вишивки в музеї Жидачівщини поповнюється новими експонатами
Колекція вишивки в музеї Жидачівщини поповнюється новими експонатами PDF Друк

Напередодні всеукраїнського Дня вишиванки, який цьогоріч припадає на 18 травня, та Дня матері раді повідомити, що ідея із відкриттям музейної експозиції, присвяченої давній вишивці у район, живе.

 

Експозиція давньої вишивки у музеї мистецтва та історії Жидачівщини поволі поповнюється новими експонатами. Так, буквально вчора до музею завітала п. Анна Кіт (на фото), яка передала до фонду музею глиняний глек та давню праску, що збереглись у неї від матері Катерини Працьовитої з с. Баківців.

Тижнями раніше до колекції вишивки додали обрус Ганни Василівни Кащій із Журавна. А вишиті хрест та чаша, рушник із калиною - від п. Ольги Колтуновської. Це речі її матері Марії Миколаївни Кобрій -Слотвінської із с. Заболотівців. Окрім цього, до музейної експозиції Ірина Андрешків із смт. Журавна передала давню лампу.

Цінну річ, що має вже понад 120 років, передала жителька м. Жидачева Віра Андріївна Чернейко (1939 р.н.) – це обрус, виготовлений та оздоблений її бабцею Марією Демидівною Корнійчук (1875 р.н.) із Житомирщини. Вишитий він у 1891-1892 роках.

Організатори експозиції щиро вдячні усім жертводавцям за їхнє трепетне та бережне ставлення до старовини.

Нагадуємо, що попередньо експозицію планується сформувати у вигляді світлиці, в якій буде представлено давню вишивку в усій її розмаїтості. Також розглядається можливість показати весь процес виготовлення тканини - від рослинки, нитки, полотна і до готового виробу.

Радо запрошуємо приєднуватися жителів із різних куточків району й передавати до музею прабатьківську старовину, щоб вона отримала нове життя, не була закинутою та забутою.

Особливо цінними до музею будуть речі (рушники, обруси, верета, сорочки - жіночі, чоловічі, дитячі), спідниці, горсики тощо), виготовлені на домотканому полотні (з льону, конопель, кропиви) з вишитими, витканими узорами, які побутували в нашому краю. Можливо, у кого зберігся верстат чи його частина, веретено, просимо зголошуватись.

 

Передплата

електронної версії часопису

1 місяць – 10 грн.,

3 місяці – 30 грн.,

6 місяців – 60 грн.,

12 місяців – 120 грн.

Замовляйте надсилайте на:

newtime1990@ukr.net

Останні коментарі